14.10. proběhla interpelace na Magistrátu a odpoledne veřejné projednání naší petice. Zastupoval nás Lukáš Příbramský. Na starost ji dostal p. Hlubuček a čeká nás tedy jednání s ním.
Vyjádřil se p. Hlaváček i starosta P9 Portlík.
Dostavil se i náš zastupitel p. Vislous.
Děkujeme všem, kteří nás podporovali na dálku díky on-line přenosu.

Od 16,30 proběhlo další setkání s JRD v parku. Překvapili nás pouze tím, že si přivedli dvě sympatické krajinářky, které měly na starost kousek parkové plochy v záplavovém území pozemku církve.
Otázka „pro kolik lidí park bude sloužit“ je ale zaskočila 🤔.
Zástupci JRD byli opět usměvaví a vstřícní a neznalí místního kontextu a zvyklostí.
Na spoustu otázek neznali odpověď, ale mnoho z nich si pečlivě poznamenali.
Setkání se zúčastnil zastupitel p. Doležal, který naznačil, že v listopadu by proběhlo setkání na radnici již s konkrétní diskusí zaměřenou na dohodu všech stran.
Termín bude oznámen co nejdříve.

11.11. proběhne stejně tak důležité jednání s místními se společností Metrostav Development, která připravuje smíšený (čili ne jen bytový) projekt v místě betonárky. Ta bude v provozu ještě cca 3-4 roky, takže dříve se stavět nejspíš nezačne. Přístup developera je v úplně jiném duchu, reaguje i na naše návrhy, dokonce probíhají i schůzky. Reakce je zřejmá. Přijďte se seznámit s návrhem výstavby a vyjádřit svůj názor, když je ještě možné věci ovlivnit. To tady ještě nebylo!

V říjnu bychom se také měli sejít se zástupci dominikánské církve, tedy s majitelem pozemku Zahrádek. Naším cílem je vyměnit si informace o potřebách a prioritách, rozhodně v přátelském duchu. Není důvod jednat jinak.
Máme podporu na několika frontách a určitě ji nepromarníme.
Na minulém zastupitelstvu jsem předložila několik možných řešení situace, jak ochránit potenciální park před výstavbou danou starým územním plánem. Je zřejmé a jasné, že chyby se napravit ještě dají a je to jen o vůli.

 Další zastupitelstvo je v prosinci, a budeme rádi, když tam kdokoli přijdete vyjádřit svůj názor nebo jen podpořit ostatní. Podmínkou je bydliště či vlastnictví nemovitosti na Praze 9.

Co se děje v říjnu a listopadu…

2 komentáře u „Co se děje v říjnu a listopadu…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *