Rozvojová čtvrť Vysočan u parku Zahrádky prochází mohutnou fází výstavby již zhruba 15 let, kdy se sem každým rokem přistěhuje i několik tisíc obyvatel. Většina z nich tvoří mladí lidé a rodiny s malými dětmi, které postupně dorůstají do školního věku. Jedním z hlavních témat místních je tedy právě školství, a to jeho dostupnost i kvalita. Rodičům chybí informace a radnice v této části Prahy 9 nemá dostatek zpětné vazby od rodičů. I proto se místní spolek Rokytka žije rozhodl uspořádat první ze série veřejných setkání obyvatel se zajímavými osobnostmi v oblasti školství.

Debata proběhla těsně před zářijovými volbami v kavárně Kafe Pragovka se stávajícími i kandidujícími zástupci stran, které se na školství dlouhodobě zaměřují. Zazněla všechna podstatná témata týkající se školek, jejich výstavby, možnosti dětí získat místo ve školkách, ale také plánované změny v oblasti základních škol, a to především aktuálně první a druhá budova ZŠ U Elektry. Velmi podrobný zápis z debaty naleznete zde. Část debaty byla zaznamenána na kameru. Záznam můžete shlédnout zde. O škole U Elektry a rozvoji v jejím okolí jsme na našem blogu psali letos zde.

Každý z účastníků si odnesl mnoho informací, se kterými může nadále pracovat. Dnes máme volební klání již za sebou a v těchto dnech vzniká nové zastupitelstvo. Velmi doufáme, že budoucí radní pro školství využije podkladů z této debaty a vytvoří dostatek prostoru pro změny v oblasti školství v naší čtvrti. Věříme, že řečníci i rodiče budou v aktivitě pokračovat. Již nyní probíhají aktivity na obou stranách a zdá se, že se podařilo rozhýbat ledy. Spolek Rokytka žije plánuje další debatu ještě před vánoci s novými zastupiteli. Pokud vás téma zajímá, sledujte kalendář akcí na stránkách www.parkzahradky.cz a stránky spolku Rokytka žije na facebooku.

V současné době také vzniká nová platforma pro sdílení informací, zkušeností, nápadů a podnětů ze stran rodičů, zastupitelů, učitelů, ředitelů a odborné veřejnosti. Brzy zde najdete spoustu aktuálních informací.

Budoucnost školství v rozvojové čtvrti Vysočan – veřejná debata a navazující kroky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *