Poté, co společnost JRD prezentovala záměry majitele pozemku současných funkčních zahrádek okolním obyvatelům, zvedla se vlna úsilí o záchranu unikátního prostoru zahrad se vzrostlou zelení. Místní sepsali a zveřejnili e-petici 17.3. 2021 a během prvního měsíce získali tak téměř 500 podpůrných podpisů. Mezitím však pokračovali v komunikaci nesouhlasu se zastavěním pozemku a požadavek na jeho využití jako veřejného prostoru rozšiřujícího omezené území sousedního Parku Zahrádky. Založena byla i skupina na fb pod názvem Petice Rokytka Vysočany.

Organizační tým oslovil zastupitelstvo Prahy 9 formou interpelace na zasedání 30.3.2021, nově zvolenému starostovi p. Portlíkovi pak předal nesouhlasný dopis nejen vůči plánované nic nepřinášející bytové výstavbě, ale také vůči celému procesu komunikace developera. Jeho přístup k seznámení obyvatel se záměrem byl považují za pasivní, nedůsledný, s neochotou získat jasnou zpětnou vazbu obyvatel.

Petiční výbor nyní finalizuje písemnou petici a v nejbližších dnech odstartuje fyzické podepisování. V tomto týdnu připravuje rovněž interpelaci na zastupitelstvo Magistrátu HMP. Zveřejněna bude rovněž anketa, v níž se místní mohou vyjádřit k budoucí podobě zahrádek. Spouštěn byl rovněž web iniciativy www.parkzahradky.cz, kde zájemci najdou informace o oblasti parku, zahrádkách, text petice a další důležité aktuální informace.

Co jsme již dokázali

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *