Vize Prahy 9 a představy místních obyvatel – aneb kde a jak se bude rozvíjet naše čtvrť

Mapa 13 lokalit, o jejichž budoucnosti se v současné době diskutuje

V minulých týdnech proběhlo několik setkání veřejnosti na různých místech Prahy 9 se zástupci radnice koordinovaná vedoucím odboru výstavby a územního rozvoje pro Prahu 9 p. Ing. Karlem Horejšem. Každé místo projde v blízké budoucnosti změnou a vylepšeními a je velmi cenné, že před konkrétní realizací měli občané devítky možnost vyjádřit své názory a podněty k připravovaným změnám. Více o tzv. participaci ze strany radnice se dozvíte ZDE. Materiály k jednotlivým lokalitám naleznete na stránkách Prahy 9 ZDE.

Pokud se nestihnete zúčastnit setkání nad mapou v daném termínu, můžete do 30. 6. 2022 zasílat své podněty na emailovou adresu (barillovak@praha9.cz).

Po letních prázdninách v průběhu září na nich najdete zpětnou vazbu k tomu, jak podněty občanů ovlivnily konečné rozhodování vysočanské radnice a vznik projektu, kterým bude odpovídat představám obyvatel Prahy 9.

Třináct setkání s občany nad návrhy projektů rozvoje jednotlivých oblastí deváté městské části připravila vysočanská radnice. První tři se konala v dubnu, dalších sedm v květnu a poslední tři jsou plánována na červen.

Sám starosta Prahy 9 říká: „S jejich požadavky, stanovisky a připomínkami k předloženým návrhům, které jsme od dubna stačili představit, už pracujeme spolu s projektanty a investory. Na podzim chceme dát lidem zpětnou vazbu, aby viděli, jak jejich názory ovlivnily návrhy jednotlivých projektů.“ (zdroj Devítka – červen 2022). Červnová setkání nás čekají na třech místech vždy od 16 do 18 hod. K jednotlivým setkáním s občany jsou na stránkách MČ Praha 9 (www.praha9.cz v sekci aktuality a stavební úřad) v předstihu vyvěšeny informace k dané lokalitě.

Roh ulic Rubeška a Na břehu 14. 6. 2022

Konec ulice Mezitraťová u Hořejšího rybníka – dokončení revitalizace 16. 6. 2022

Ulice Pod strojírnami – revitalizace parkové plochy 21. 6. 2022

Více informací o lokalitách a setkáních naleznete na stránkách odboru výstavby.

Jak proběhla setkání na Klíčově, v parku Zahrádky a u školy U Elektry?

Zástupci členů spolku Rokytka žije a občané z řad obyvatel rozvojové čtvrti u Rokytky se zúčastnili v převážné většině již proběhlých setkání na Klíčově, u parku Zahrádky a v místě nově vznikající školy U Elektry. Pokud Vás zajímá, jak diskuse probíhala a co z ní vzešlo, přinášíme Vám podrobné shrnutí v našem zpravodajském blogu.

Klíčovský vrch

Park Zahrádky a širší okolí

Budoucí škola U Elektry a její okolí

V současné době probíhá ještě několik důležitých diskusí týkajících se naší čtvrti, a to na témata, kterým se věnujeme v našich rubrikách a článcích:

Návrh Metropolitního plánu – aktualizace s možností připomínek veřejnosti do 30. 6. 2022

Revitalizace Betonárny u cyklostezky nad údolím Rokytky

Záchrana posledních zachovaných zahrádek u parku Zahrádky – pozvánka na Víkend otevřených zahrad 12.6.

Výstavba Tesla – Central Group

Výstavba Tebas

Výstavba CPI Kolbenova

… a další.

Jak se bude rozvíjet naše čtvrť – veřejná setkání místních obyvatel se zástupci radnice v roce 2022

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *