Vážení sousedé a podporovatelé, máme již přes sedm set podpisů a stále přibývají, stejně jako podpisová místa.

Ty máme aktuálně v:
Ráj Poníků – nejbližší rezidentům kolem parku Zahrádky
Monkey Coffee House – nejblíže na Nové Harfě
Pragovka Kafe – nejblíže novým domům kolem Kolbenky
Ciao! Pizza –  nejblíže v YIT Hloubětín
Pekárna Vitriina – nejblíže původní zástavbě kolem Kolbenky
Centrum Knoflík – nejblíže rezidentům na Proseku

A další přibudou a my je postupně doplníme i na náš web. Kdyby byl mezi vámi schopný tvůrce webů, který by nám chtěl nezištně pomoci (platíme v naturáliích), tak budeme jen rádi.

Na Magistrát potřebujeme minimálně tisíc podpisů k projednání, takže jsme blízko. Navíc Praha 9 vydala první oficiální reakci, která navrhuje Magistrátu odkup pozemků zahrádek od Řádu Dominikánů. Tudíž je zde na co odkazovat, jakmile bude projednání petice možné.

Teď si, ale nalijeme čistého vína, a tím je fakt, že Magistrát peníze na odkup zahrádek nemá (to máme z více zdrojů), respektive asi je má, ale potřebuje je jinde. Stejně jako cíl naší petice, a to změna typu pozemků ze všeobecně obytných na zeleň městskou krajinou, je běh na dlouhou trať, který trvá několik let.

Tyto věci však potřebujeme, protože pomáhají medializaci. Tento týden se setkáme také s paní poslankyní Danou Balcarovou, která devítku moc dobře zná a byla zde zastupitelkou. I když nemá přímý vliv na Magistrát a naši městskou část, tak nám také může pomoci se šířením naší petice.

Nejvíce nám, ale můžete pomoci vy, podporovatelé. Pište zastupitelům a starostovi P9. Nezastavění zahrádek bude nakonec politické rozhodnutí a ty bude naše městská část potřebovat, jelikož příští rok budou volby a ve výsledku to bude vždy o rozhodnutí naší městské části.

Co týden dal? Další podpisová místa, reakci Prahy 9, a tak!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *