Minulý rok, pokud jste to zaznamenali, dělala Praha 9 rozsáhlý průzkum mezi obyvateli, včetně vlastní pocitové mapy. Dnes je celopražská pocitová mapa dostupná zde, a doporučujeme ji také vyplnit.

Výsledky tohoto průzkumu jsou nyní k dispozici ve formě profesionální situační analýzy, která popisuje pozitiva i negativa Prahy 9 a navrhuje jejich řešení a implementaci. Je to dlouhé, ale přínosné, čtení, které naleznete zde.

Na tuto analýzu upozorňujeme primárně proto, že v ní respondenti řadí na první místo pozitiv Prahy 9 právě přírodu a zeleň, a stejně tak považují investice do ní, jako ty nejdůležitější v naší MČ. A mezi obavami respondentů je také ztráta rekreačních ploch, zeleně a nedostatečné péči o ni. A to je právě ten důvod, proč chceme zeleň v zahrádkách ochránit, také se bojíme o její ztrátu. Postavit dům je dnes lehké, ale pečovat o zeleň a park, vyžaduje čas a sílu.

Analýza samozřejmě upozorňuje na další problémy naší MČ (parkování, cizinci, chybějící cesty, atd.), ale v naší moci není řešit vše. Za cíl jsme si vybrali primárně park Zahrádky a jeho okolí a budeme rádi, když bude mezi námi více aktivních občanů, kteří by si vzali na starost tyto témata. Rádi vám s tím pomůžeme. Do té doby, děkujeme za vaši podporu.

Praha 9 vypracovala na základě průzkumu mezi obyvateli situační analýzu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *