SBÍRÁME POSLEDNÍ PODPISY DO KONCE SRPNA!
 
V prvních dnech září obejdeme všechna podpisová místa a vyzvedneme archy. Pokud máte ještě šanci získat byť jeden podpis, můžete odevzdat arch (i s jedním podpisem) na kterémkoli podpisovém místě nebo poslat poštou na adresu uvedenou na archu.
 
Text petice i podpisové archy jsou ke stažení zde:
Zde najdete i aktuální seznam podpisových míst.
 
Primárně sbíráme podpisy lidí bydlících v Praze či přímo Praze 9, NENÍ TŘEBA TRVALÁ ADRESA, STAČÍ VLASTNIT NEMOVITOST NEBO BÝT V NÁJMU (uveďte adresu pražskou).
Podpisy lidí mimo Prahu však nejsou bezcenné, zvedají význam celé akce a zdůrazňují přesah tématu do celé ČR.
 
ZÁŘÍ JE PRO NÁS DŮLEŽITÝ MĚSÍC!
 
Odevzdáme petici a rozešleme její „poselství“ nejen na Magistrát a Prahu 9. Oslovíme IPR jako strůjce urbanismu v Praze, který svým doporučením ovlivňuje, jak bude vypadat naše bydliště, ale také dominikánskou církev a správce kláštera, na jehož opravdu církev potřebuje peníze získané z prodeje pozemků zahrádek.
 
V září také proběhnou další fáze VEŘEJNÉHO PROJEDNÁNÍ projektu JRD na pozemku zahrádek. Předáme za nás veškeré argumenty a názory na tento projekt a ty také zveřejníme. Prosíme každého, komu není osud zelených zahrad u parku lhostejný, pošlete svůj názor na radnici, JRD nebo nám (předáme ho za vás) na tento FB nebo adresu info@parkzahradky.cz.
 
Postavíme se také proti záměru radnice směnit Finepu snad jediný a poslední pozemek města v naší čtvrti jako náhradu za pozemek zachráněného parku na Střížkově, kde se místní rovněž bránili peticí. Nestavíme se proti sousedům, ale chceme, aby pozemek byl využit právě na ochranu zastavitelné části parku, kde výstavbu neplánuje jen JRD, ale také samotný Magistrát.
 
Plánujeme také několik sousedských akcí v parku a uvítáme nejen pomocníky při organizaci ale hlavně vaši účast. V rámci těchto akcí proběhnou také oblíbená „Otevřená vrátka zahrádek“ pro všechny, kdo se chtějí podívat do zahrádek, dozvědět se o nich víc, posedět, nebo třeba přihodit ruku k dílu 🙂.
  • 31.8. Rozlučka s prázdninami
  • 18.9. Zažít město jinak (Zažij Zahrádky jinak)
  • v říjnu pak chystáme společnou akci s kavárnou Pragovka.

Doufáme, že se nám podaří oživit i období podzimní a zimní.

Nechte se překvapit, sledujte aktuální informace zde či na stránkách www.parkzahradky.cz či na fb Park Zahrádky
Petice za záchranu zahrádek u parku Zahrádky jako veřejné zeleně – aktuální informace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *