Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Zažijme Zahrádky jinak (nejen jeden den)

16. 9. 2023 @ 14:00 - 20:00

Zažijme Zahrádky jinak (nejen jeden den)!

Druhý ročník sousedských slavností v nově vznikající čtvrti Vysočan pořádá opět spolek Rokytka žije.

Program sousedského setkání zajistí místní spolky a organizace. Časový harmonogram ještě upřesníme. Rokytka žije bude také ve svém stánku k dispozici s informacemi o rozvoji čtvrti, aktuální výstavbě a plánech developerů a radnice. Dozvíte se, jak sami můžete ovlivnit svou čtvrť a zapojit se aktivně do dění u nás. Vyzkoušíte si kvíz o ochraně přírody u Rokytky a budete se moci zapojit do ankety na téma „budoucnost zahrádek“.

Café Park Zahrádky připraví kromě obvyklého občerstvení kýtu na grilu, zmrzlinu a burčák. Pro děti pak skákací hrad a netradiční malování na obličej. Bistro Sousedka ze Suomi chystá take-away v asijském stylu. Michaela z Dejsiprostor uvaří domácí kotlíkový guláš a možná ještě něco navíc. Bude i chleba se škvarkama. Colben Café komunitního centra upeče sladké a slané koláče. Snad se nám podaří zajistit elektřinu pro palačinkové a vaflové hody (nechte se překvapit).

Kromě živé hudby od Petra Plodíka a Tomáše Karmazína se můžete těšit na představení twirlingu, vystoupit by měly i místní mažoretky. Děti si zasportují s Rugby Clubem z Pragovky a s Colben centrum si budete moci vyzkoušet cvičení pro děti ve věku 1-3 roky jogu pro děti od 4 do 7 let i dospěláky a také trénink fullbody s Ivanou.

Ráj poníků najdete opět na břehu Rokytky, projížďky budou probíhat celé odpoledne a při čekání mohou děti využít možnost malování na obličej.

Čeká Vás také spousta workshopů, přijďte tedy včas, ať je všechny stihnete :-).

Colben centrum nabídne Montessori aktivity pro děti, ve spolupráci s Vyslovuj.cz také logopedické hrátky, vzdělávací zábavné aktivity s bod.linky, malování obrázků metodou EBRU a velký výběr pískových obrázků k dotvoření na místě. Ve spolupráci s Městskou knihovnou tu najdete i nabídkou deskových her a s Knihobot organizují swap a dobročinný prodej na podporu naší malé sousedce Kirce, která potřebuje náročnou operaci, aby mohla žít plnohodnotný život a získala schopnost sama jíst a mluvit. V parku pak bude probíhat anglická bojovka.

Umělecký workshop připravuje Pragovka for Art z Pragovka Gallery, tvořit z volně rostoucích květin budou moci děti i dospělí s Kytky z pangejtu, nový obchod Barefoot boty z Nové Harfy bude mít ve svém stánku odbornici na zdravý vývoj nohou zaměřenou na děti (podoložku), dozvíte se více o botách vyráběných na míru a správné volbě velikosti bot.

U příležitosti slavností Zažít město jinak, jejichž hlavním smyslem je nejen podnítit sousedy z jednoho místa zorganizovat si a užít si jeden neobvyklý den společně, ale také dát nový rozměr našemu okolí, se nám podařilo domluvit s Rekola umístění stojanů se sdílenými koly u vstupu do parku a nedaleko přístupu na páteřní cyklostezku. Rekola navíc nabízí výhodnou cenovou nabídku až do konce září, abyste se mohli snadno třeba zapojit do celostátní výzvy Do práce na kole.

Prosíme, abyste neparkovali v okolí parku, kde bude v rámci akce omezen provoz. Nejlépe se k nám dostanete pěšky či na kole podél Rokytky nebo velmi pohodlně metrem (Kolbenova) nebo tramvají (U Elektry).

Park Zahrádky vznikl teprve nedávno na původních zahrádkách z minulého století a úrodné půdě v malebném meandru Rokytky. Místní obyvatelé usilují o ochranu jeho rozsáhlé zastavitelné plochy jako zeleně a v čele se spolkem Rokytka žije se aktuálně snaží odvrátit zastavění unikátních posledních zahrádek navazujících na území parku. Pro největší rozvojovou čtvrť Prahy pro více než 40 tisíc obyvatel by to byla obrovská ztráta – na více než 200 hektarech brownfields tu vznikají tisíce bytů a jinde úrodná půda se zelení není. Místní komunita teprve vzniká a postupně se aktivizuje – bojuje totiž za dostatek veřejných prostor a vybavenosti i jejich kvality. Developeři na kvalitu života příliš nemyslí. Udělejme z našeho parku bezpečné místo bez zbytečných aut a provozu a vytvořme koncepci území do budoucna tak, aby sloužilo jako veřejný zelený rekreační prostor pro místní obyvatele.

Stránky lokality na www.zazitmestojinak.cz

FB událost Zažijme zahrádky jinak

Videoreportáž ze sousedských slavností Zažít zahrádky jinak 2021.

Fotoreportáž z prvních sousedských slavností Zažít Zahrádky jinak 2021:

       

Zažijme Zahrádky jinak (nejen jeden den)

Podrobnosti

Datum:
16. 9. 2023
Čas:
14:00 - 20:00

Pořadatel

Spolek Rokytka žije, z.s.
Email
spolek@rokytkazije.cz
View Pořadatel Website

Místo konání

Park Zahrádky