Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

PIKNIK „Před vraty“ – za otevření zahrad u parku Zahrádky

10. 6. 2023 @ 14:30 - 20:00

U příležitosti tradiční akce „Víkend otevřených zahrad“ se potkáme tentokrát u bistra Café Park Zahrádky, kde bude od 14 hodin grilovačka a program pro děti. Vpodvečer pak rozděláme oheň a zahrajeme si na kytaru, jak tomu bývalo ještě když zahrádky u parku byly přístupné místním.

Unikátní poslední kousek letitých zahrad, které ještě v březnu fungovaly jako zahrádkářská osada, byl na začátku dubna dokonale uzamčen řetězy a zároveň byly vyměněny zámky, aby nepronikl dovnitř žádný zbloudilý zahrádkář, který tu měl roky své políčko či záhon.

Komentovaná prohlídka proběhne v sobotu od 15 hodin, půjdeme se společně podívat do zahrádek přes plot u vjezdových vrat. Díky poloze cesty však je do zahrádek velmi dobře vidět, a tak rozhodně zážitek bude stát za to.

Na přístupové cestě proběhne také symbolická výstava dokumentující historii a současnost, ale i (snad) nadějnou budoucnost zahrádek. Nadále bojujeme za jejich záchranu před zástavbou a doufáme, že majitel – Klášter dominikánů, případně jeho zástupce developer JRD přijmou nabídku hl. m. Prahy a využijí možnost zastavět jiné území Prahy, kde není cenná vzrostlá zeleň a chráněné druhy a nehrozí tak obrovská újma tisícům lidí na kvalitě životního prostředí ztrátou klimatické funkce a zásadním oslabením diverzity celé čtvrti.

Zahrádky u Rokytky ve Vysočanech jsou naprosto dokonalým příkladem toho, jak pražská strategie adaptace na klima zůstává jen na papíře, a také důkazem neřízené intenzivní výstavby bytů bez potřebné vybavenosti a zeleně. Pojďme to změnit.

Přijďte s námi strávit příjemné odpoledne, dozvědět se více o příběhu zahrádek a celé čtvrti a podpořte tak záchranu unikátního a nenahraditelného zeleného území v sousedství říčky Rokytky.

 

 

PIKNIK „Před vraty“ – za otevření zahrad u parku Zahrádky

Podrobnosti

Datum:
10. 6. 2023
Čas:
14:30 - 20:00
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/800438811605213/

Pořadatel

Spolek Rokytka žije, z.s.
Email
spolek@rokytkazije.cz
View Pořadatel Website

Místo konání

Park Zahrádky