Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Barevná devítka – tradiční multikulturní festival

27. 8. 2022 @ 12:00 - 21:00

Zdarma

Jak se slaví narozeniny ve Španělsku, Mexiku nebo v horké Africe? Symbolickou plnoletost oslaví tradiční pražský multikulturní festival Barevná devítka v parku Podviní v sobotu 27. srpna 2022. Vstup na akci je zdarma.

Zatímco ve stáncích s lahůdkami exotických i evropských kuchyní si na své přijdou gurmáni, doprovodný program nabídne pohled na rozmanitou světovou kulturu. Festival totiž přináší mj. výstavu obrazů ukrajinských malířů, módní přehlídku inspirovanou africkým folklórem i zajímavé přednášky.

S hudební „gratulací“ vystoupí např. kubánská kapela PRAGASON, BIJOU CAMARA, ATARÉS a remake známých hitů do latino stylu si budete moci zazpívat společně s CHILLI PAPAS. Festival již osmnáct let přiváží do pražského parku Podviní pestrý mix hudby, mezinárodní kultury a gurmánských pochoutek snad odevšad. Na cestu kolem světa vás zve pořadatel festivalu městská část Praha 9.

Stálicí hudebního programu Barevné devítky je africká zpěvačka a tanečnice BIJOU CAMARA, která se svou skupinou GUINEE TOUMBOU i letos chystá úžasné vystoupení plné africké vášně a temperamentu. Na festivalové pódium se pravidelně vrací kapela PRAGASON, jejíž frontman pochází z Kuby, ale zakořenil právě v Praze 9.
V rytmu houpavé salsy vás přenesou do slunné Havany. Premiéru na festivalu odehraje formace ATARÉS, jejíž
repertoár se opírá o kulturu Afriky, latinské Ameriky a dalších exotických zemí okořeněné vlivy jazzu, funky a reggae. Vyvrcholením festivalu bude koncert skupiny CHILLI PAPAS, kteří vás strhnou svými latino cover verzemi známých hitů. Známým melodiím dávají nádech exotiky a jižního temperamentu.
Naopak český folklór na festivalu zastoupí cimbálovka.

Barevná devítka – tradiční multikulturní festival

Podrobnosti

Datum:
27. 8. 2022
Čas:
12:00 - 21:00
Cena:
Zdarma

Pořadatel

MČ Praha 9

Místo konání

Park Podviní
50.1111678N, 14.4923958E
Praha 9, Česká republika
+ Google Mapa