Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Otevření parku Přátelství – rozšíření parku

4. 9. 2022 @ 19:00 - 22:00

Zdarma

Hudební večer se světelnou show připravuje MČ Praha 9 u multifunkčního vodního amfiteátru v nové, střížkovské části parku Přátelství na neděli 4. září od 19 hodin.

Parku Přátelství vznikal v osmdesátých letech minulého století uprostřed proseckého sídliště, a platil i v posledních desetiletích, kdy místo oblíbené nejen obyvateli Proseka a Střížkova chytalo druhý dech, aby se rozrostlo na dnešních téměř 13 hektarů.

Trvalo dlouhých devět let, než se v roce 2018 podařilo získat zelené plochy u stanice metra Střížkov. Původně stavební pozemky o rozloze 23 641 m² mezi ulicemi Jiřetínská a Lovosická koupila devítka s finanční podporou Magistrátu hl. m. Prahy od developera. Zabránila tak masivní výstavbě, která by zahustila stávající prosecké sídliště a na přání místních obyvatel na tyto pozemky začala rozšiřovat sousední park Přátelství.

Filmové melodie a evergreeny zazní ve spojení keltské harfy a violoncella v podání dua Bárka. Harfenistka Ivana Pokorná je členkou orchestru Národního divadla v Praze, violoncellista Pavel Barnáš působí v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu v Praze a společně vám tito profesionálové ukážou, jak působivé mohou být známé skladby v netradičním spojení nástrojů. Dále zahraje české smyčcové kvarteto Unigue Quartet, které se věnuje různým hudebním žánrům od klasických skladeb přes jazzové až po filmovou a populární hudbu. Často také doprovází známé české i zahraniční interprety populární a jazzové hudby v nahrávacích studiích nebo na koncertních pódiích.
A s posledním tónem koncertu ve 21.15 hodin začne světelná show s vodní tematikou včetně pyrotechnických efektů.
Přijďte se pobavit a zároveň zhodnotit, jak se nová část parku Přátelství podařila.

Otevření parku Přátelství – rozšíření parku

Podrobnosti

Datum:
4. 9. 2022
Čas:
19:00 - 22:00
Cena:
Zdarma

Pořadatel

MČ Praha 9

Místo konání

Park Přátelství
50.1252994N, 14.4929292E
Praha 9, Praha Česká republika
+ Google Mapa