Rádi bychom předešli spekulacím, a tak na rovinu říkáme, že zahrádky obsahují několik míst, o které se jejich původní majitelé nestarají. Část z těchto míst se nám podařilo dostat do naší péče a pracujeme na jejich zkultivování, a třeba se nám z nich povede udělat místo pro komunitní záhonky. Určitě vás v takovém případě pozveme. 

Cílem naší aktivity primárně je udržet zahrádky upravené, aby nikdo nemohl tvrdit, že se jedná o opuštěné chátrající místo bez života, které si zaslouží zastavět domy. Avšak nemůžeme nikomu naším jménem zařídit typickou zahrádku pro volnočasové zahradničení, grilování, či lelkování. Chceme je do budoucna zpřístupnit, ale nejsme majitelem. Naše představa je, že mohou sloužit komunitním účelům. Alespoň do té doby, než se povede s městskou částí domluvit jejich budoucnost.
Prozatím se nám klidně ozvěte a pokusíme se něco domluvit podle možností (záhonek, společná grilovačka, apod.).

Nicméně nikomu nebráníme oslovit vlastníka, Klášter Dominikánů, s požadavkem o pronájem zahrádky v tomto místě, ale budeme pak rádi, když se s námi spolčíte. Případně pište Radnici, že o zahrádky jako občané máte zájem, což může přimět Prahu 9 o uvažování nad komunitním zahradničením – klasická poptávka vs. nabídka.

Dali jsme dohromady info k zahrádkám, na které se nás ptáte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *